خدایا برای تو حرکت می کنیم
جزوات ارشد فراگیر
جزوات ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات کنکور دکترا
سوالات کنکور دکترا
تند خوانی و تقویت حافظه
تند خوانی و تقویت حافظه
مجموعه سوالات کامل فراگیر
مجموعه سوالات کامل فراگیر
قبولی تضمینی در کنکور با نرم افزار تقویت حافظه

مشاوره و راهنماي رايگان از طريق شماره 09358027490
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها

مشکلات این روزهای پیام نوری ها | افزایش شهریه ها و تلفن های بی پاسخ

مشکلات این روزهای پیام نوری ها

مشکلات این روزهای پیام نوری ها

مشکلات این روزهای پیام نوری ها

با شروع سال تحصیلی انگار زخم برخی از مشکلات سر باز می‌کند و از وقتی که قصه ثبت‌نام و انتخاب واحد اینترنتی در همه دانشگاه‌ها همه‌گیر شده است با وجود تمامی مزیت‌هایش، اما مشکلاتی را برای دانشجویان رقم زده است، به عنوان مثال در دانشگاه پیام‌نور اگر به سایت دانشگاه که چندسالیست با هدف توسعه آموزش مجازی ایجاد شد، سری بزنید در همه جای سایت این جمله کلیدی به چشم می‌خورد که “از مراجعه حضوری خودداری کنید”.

همیشه آنلاین عاجز از پاسخگویی مشکلات دانشجویان

توضیحات همیشه آنلاین : متاسفانه این روزها تمام راه های ارتباطی وب سایت همیشه آنلاین نیز مملو از نامه ها و تماس های دانشجویان جهت حل مشکلات خود از جمله ثبت نام ، انتخاب واحد ، تاریخ مراجعه حضوری  و برنامه کلاس ها بوده که باید خدمت دانشجویان عزیز پیام نور برسانیم که همیشه آنلاین خیلی مایل است که بتواند گوشه ای از مشکلات شما را حل کند ولی متاسفانه برخی از مشکلات دانشجویان از حوضه دسترسی و اطلاعات پشتیبانان و مشاوران سایت خارج است و حتما جهت رفع مشکل باید با مراکز قبولی خود تماس بگیرید و امکانات ، توانایی و حوضه فعالیت ما از حل مشکلات مربوط به دانشگاه پیام نور خارج است.

البته پاسخگویی اینترنتی کارشناسان یک مرکز دانشگاهی مسلما به دانشجویان برای جلوگیری از رفت‌وآمدهای بسیار، خیلی هم خوب است، اما در شرایطی که پاسخگویی مناسب باشد تا دانشجو برای پاسخ هر سوالی حتی ابتدایی‌ترین موارد چون برنامه‌های کلاسی و یا زمان شروع سال تحصیلی سردرگم نشود.

حال از همه این‌ها که بگذریم مسئله شهریه موضوع بسیار مهمی است که نه تنها در انتظارات دانشجویان بسیار نقش دارد، بلکه گاهی اوقات میزان آن اعتراضات بسیاری را به همراه دارد.

پیگیری مشکلات پیام نوری ها

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مشکلاتی چون عدم پاسخگویی سایت دانشگاه به دانشجویان و میزان شهریه به ویژه برای دانشجویان دوره دکتری موجب نارضایتی جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام‌نور شده است که در تماس‌هایی به ایسنا مشکلات خود را مطرح کرده‌اند، در این رابطه ایسنا در گفت‌وگویی با جمعی از دانشجویان پیام‌نوری، به بیان این مشکلات پرداخته است.

کندی شدید سیستم گلستان در زمان ثبت نام و انتخاب واحد

یکی از دانشجویان پیام نور تهران غرب با انتقاد از کندی سامانه «گلستان»، می‌گوید: مرحله ثبت‌نام و انتخاب واحد، دانشجویان بسیار کند پیش می‌رود، به طوری که انتخاب واحد برخی از دانشجویان تا سه هفته طول کشیده است، از سوی دیگر همزمان با الکترونیکی شدن پرداخت شهریه فشار سنگینی به این سامانه وارد شده است.

پاسخگویی ضعیف دانشگاه پیام نور

به گفته وی، دانشگاه پیام نور در پاسخگویی به دانشجویان ضعیف است به طوری که تنها 3 نشانی ایمیل در سایت اصلی وجود دارد که فعال نیستند و تنها یک ایمیل آن هم در وبلاگ دانشگاه پیام نور فعال است که البته آن هم به تازگی فعال شده است. در دانشگاه و واحد کسی پاسخگو تلفن‌ها نیست و زمانی که برای رفع مشکل حضوری به دانشگاه مراجعه می‌شود، برخورد مناسبی با دانشجویان نمی‌شود.

بروز نبودن سایت دانشگاه پیام نور

این دانشجو با اشاره به عدم به روزرسانی سایت دانشگاه پیام نور به ایسنا، می‌گوید: متاسفانه بسیاری از اخبار سایت دانشگاه قدیمی است و در زمینه تغییرات تقویم آموزشی اطلاع رسانی مناسبی به دانشجویان نمی‌شود.

مشکلات پرداخت شهریه

یکی دیگر از دانشجویان با تاکید بر همین موضوع، مدعی می‌شود: در زمان پرداخت شهریه، ارتباط سامانه گلستان با بانک قطع و مبلغ 600 هزار تومان از حسابش برداشت شده و تاکنون موفق به دریافت این مبلغ نشده است.

پاسخ معاون آموزشی دانشگاه پیام نور

علیرضا دل افکار معاون آموزشی دانشگاه پیام نور به این اعتراضات اینگونه پاسخ می‌دهد که سامانه «گلستان» روزانه با بیش از یک میلیون دانشجوی پیام نور سروکار دارد و هر کدام از دانشجویان به بخش‌های متفاوتی از این سامانه مراجعه می کنند، به همین دلیل در این روزها، سامانه مذکور سنگین شده و فرایند ثبت‌نام و انتخاب واحد به کندی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه از سال جاری 400 مگابایت به پهنای باند سامانه گلستان افزوده شده است، می‌افزاید: برای کاهش مشکلات دانشجویان در فرایند انتخاب واحد و ثبت‌نام، این مدت تمدید خواهد شد و دانشجویان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

از طرف دیگر معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور در پاسخ به مشکل دانشجویان در زمینه نحوه ارتباط با دانشگاه برای رفع مشکلات آموزشی، می‌گوید: دانشجویان برای رفع مشکلات خود به جای مراجعه به سازمان مرکزی دانشگاه، باید به مراکز و واحدهای خود مراجعه کنند.

دل‌افکار با بیان اینکه سازمان مرکزی دانشگاه پیام‌نور مشغول انجام کارهای ستادی است و قادر نیست پاسخگوی تمامی دانشجویان باشد، تاکید دارد: در هر واحد و مرکز دانشگاهی پیام‌نور، افرادی پاسخگوی نیاز دانشجویان هستند و دانشجویان برای رفع مشکلات خود باید به مرکز آموزشی خودشان مراجعه کنند.

وی درباره مشکلات انتخاب واحد دانشجویان نیز به ایسنا، می‌گوید: با توجه به اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه پیام‌نور زیاد است و در هنگام انتخاب واحد ترافیک سنگینی در اینترنت به وجود می‌آید، بدیهی است دانشجویان نیز با مشکل روبرو می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور در عین حال با اشاره به پاسخگویی حضوری معاون و مدیران آموزشی دانشگاه به دانشجویان در روزهای چهارشنبه، می‌افزاید: دانشجویان می‌توانند با اعلام وقت قبلی برای رفع مشکلات خاص در سازمان پیام‌نور حضور یابند تا پس از بررسی‌های لازم برای رفع مشکل آنها تصمیماتی اتخاذ شود.

شروع کلاس های پیام نور از 16 شهریور

به گفته دل‌افکار کلاس‌های دانشجویان از 16 شهریور ماه آغاز شده و از این تاریخ نیز کلاس‌ها به طور رسمی در حال برگزاری است که این درحالیست دانشجویان پاسخ دیگری برای شروع کلاس‌ها دریافت می‌کنند که به عنوان مثال شروع کلا‌س‌های تهران غرب از 30 شهریور ماه عنوان شده است.

گفته‌های معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گواه فراهم نبودن زیر ساخت‌های لازم برای پاسخگویی به جمعیت میلیونی دانشجویان دانشگاه پیام‌نور است به نحوی که برخی دانشجویان در دسترسی به ابتدایی‌ترین خدمات و امکانات سامانه اینترنتی دانشگاه مشکل دارند و سامانه گلستان دیگر برایشان گلستان نیست.

افزایش شهریه در دوره دکتری

البته مشکلات دانشجویان دانشگاه پیام نور فقط به عدم ارائه خدمات مناسب سامانه اینترنتی دانشگاه و پاسخگو نبودن پهنای باند سامانه محدود نمی‌شود و افزایش شهریه این دانشگاه به ویژه در دوره دکتری موجب اعتراض بیشتر دانشجویان به ویژه دانشجویان جدیدالورود دوره دکتری شده است و به ادعای جمعی از این پذیرفته‌شدگان پس از قبولی با این واقعیت روبرو شدند که شهریه‌شان نزدیک به دوبرابر افزایش داشته و به جای 18 میلیون تومان، می‌بایست 35 میلیون تومان برای این دوره پرداخت کنند و افزایش 15 درصد تنها مشمول دانشجویان قدیمی دوره دکتری شده است.

در این باره فرشاد ابراهیم پور معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور ضن تایید افزایش 15 درصدی شهریه دوره دکتری دانشجویان قدیم دانشگاه پیام نوربه ایسنا می‌گوید: بر اساس مصوبات هیأت امنا، دانشگاه مجاز است هر سال با توجه به شاخص‌های موثر در افزایش کیفیت خدمات دانشگاهی و بهای تمام شده خدمات، شهریه خود را حداکثر تا 15 درصد افزایش دهد.

افزایش 90% شهریه دانشجویان ورودی جدید دکتری پیام نور

ابراهیم پور در عین حال در خصوص ادعای دانشجویان به افزایش 90 درصدی شهریه دانشجویان جدیدالورود دکتری، می‌افزاید: نرخ جدید شهریه دانشجویان دکتری ربطی به افزایش شهریه ندارد و هر ساله دانشگاه طبق مصوبه‌ای از سوی هیات امنا هزینه جدیدی را اعلام می‌کند.

البته معاون داری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور به این موضوع هم اشاره می‌کند که هزینه جدید شهریه دوره دکتری برای دانشجویان جدیدالورود در 22 آذر ماه اعلام شده بوده و داوطلبان با آگاهی این انتخاب را انجام داده‌اند ضمن آنکه تاکنون هیچ اعتراضی از سوی دانشجویان جدید دکتری درباره شهریه به دانشگاه نشده است.

کاهش شهریه دانشجویان فراگیر پیام نور

همچنین به گفته ابراهیم پور، کاهش شهریه دانشجویان فراگیر در دوره کارشناسی بین 14 تا 21 درصد و مقطع کارشناسی ارشد شش درصد است، شهریه دانشجویان برون مرزی حدود 25 درصد و دوره‌های رسمی هم حداکثر 15 درصد افزایش یافته است به عبارت دیگر هرگونه افزایش بالای 15 درصد شهریه دانشجویان صحت ندارد.

مشکل جدی دانشجویان جدید دکتری پیام نور

گفته‌های معاون اداری دانشگاه پیام نور درحالیست که جمعی از پذیرفته‌شدگان دکتری مدعی هستند که هیچ گونه اطلاع رسانی در مورد نرخ جدید شهریه دانشجویان ورودی جدید دفترچه ثبت‌نام، سایت دانشگاه و یا در زمان انتخاب رشته و یا حتی قبل از مصاحبه انجام نشده بود و دانشجویان پس از قبولی و حین ثبت‌نام با افزایش 90 درصدی شهریه دانشگاه مواجه و مطلع شده‌اند و اکنون نه راه پس دارند و نه راه پیش، زیرا اگر به دلیل شهریه گزاف از تحصیل انصراف دهند سال آینده از شرکت در این دوره محروم می‌شوند.

منبع : خبرگزاری مهر

تهیه و تنظیم : همیشه آنلاین


..:: با محبوبیت این مطلب در گوگل به دیگران امکان دسترسی به آن را بدهید ::....:: مطالب سایت را در کانال تخصصی تلگرام ما دنبال نمایید ::..

برای اطلاع از خبرها و نکات مهم قبولی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر می توانید از طریق عضویت در ربات و کانال تلگرام همیشه آنلاین به خبرها در گوشی خود دسترسی سریع داشته باشید

آدرس ربات : https://telegram.me/hamisheonline_bot

آدرس کانال : https://telegram.me/payamnur

پشتیبانی و مشاوره از طریق تلگرام

مشکلات این روزهای پیام نوری ها پیگیری مشکلات پیام نوری ها,کندی شدید سیستم گلستان در زمان ثبت نام و انتخاب واحد,پاسخگویی ضعیف دانشگاه پیام نور,بروز نبودن سایت دانشگاه پیام نور,مشکلات پرداخت شهریه,پاسخ معاون آموزشی دانشگاه پیام نور,اخبار پیام نور مشکلات این روزهای پیام نوری ها در ثبت نام ، انتخاب واحد ، افزایش شهریه ، پرداخت شهریه و مسائل پرداخت اینترنتی شهریه ها مشهود است

ارسال مطلب به : ياهو مسنجر بالاترين فيس بوک دنباله فريندفيد ارسال ايميلکلوب تويتر


مجموعه های تخصصی گروه همیشه آنلاین
All Arshad 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر نرم افزار
بسته کامل جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
40b7398e modiriat ejrayi 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
d209e830 Modiriat Bazargani 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
ba24ec2d Modiriat MBA 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت mba ام بی ای
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت MBA ام بی ای
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۲۰۰۰ تومان
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۵۰۰ تومان
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
1 لوح فشرده
235000 تومان

برای اینکه بتوانید از آخرین مطالب ( دانلود سوالات و مقالات و خبرهای پیام نور ) مطلع گردید با وارد کردن ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

آدرس ایمیل خود را وارد نماییدتوجه داشته باشید که پس از ثبت ایمیلتان یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی جهت تکمیل ثبت نام شما در خبر نامه به ایمیل شما ارسال میگردد که باید بروی لینک ارسالی کلیک نمایید تا فرآیند ثبت نام شما در خبر نامه تکمیل گردد

پاسخ6به “مشکلات این روزهای پیام نوری ها | افزایش شهریه ها و تلفن های بی پاسخ”

 1. mahsa گفت:

  سلام..ببخشید زمان مراجعه حضوری پذیرفته شدگان فراگیر کارشناسی ارشد ورودی مهر واحد شمیرانات کی هست؟هر چقد زنگ میزنم دانشگاه کسی پاسخگو نیست

  • مدیر سایت گفت:

   متاسفانه ما هم اطلاع نداریم باید از همان مرکز مطلع گردید یا با دانشگاه پیام نور تهران تماس بگیرید

 2. roya گفت:

  طبق برنامه ای که خودشون دادن از 3 مهر
  بستگی به واحدات و برنامه ای که سایت بهت داده

 3. م.ت گفت:

  شهریه ثابت کارشناسی ارشد هم افزایش داشته است.
  همچنین مهر داره شروع میشه اما هنوزبرنامه کلاسی کارشناسی ارشد مرکز فریمان{خیلی رشته ها و درسها}اعلام نشده. نمیدونم پکار دارن میکنن.

 4. hamid گفت:

  دو برابر شدن شهریه دکترای پیام نور
  در کشورهایی که برخی از مسئولین ما قبولشان هم ندارند دانشجویی که می خواهد پذیرش بگیرد برایش شهریه را مشخص و صریح بیان می کنند و حتی هزینه های خوابگاه و خوراک و غیره را برآورد و اعلام می کنند. حالا ما با دانشگاه پیام نور زمان انتخاب رشته که هیچ حتی زمان مصاحبه هرچی سوال کردیم نهایتا به همان رقم 18 میلیون رسیدیم . البته جدول شهریه سال 91-92 را که من نگاه کرده بودم حدود 15 میلیون می شد. ما به این 18 میلیون هم راضی بودیم و خودمان را آماده کردیم – اما معاون پیام نور درست در روز انتشار نتایج در تلویزیون حاضر شد و خبر خوش!!! دو برابر شدن را برای دانشجویان قبولی دکترای امسال اعلام کرد. این کار واقعا غیر اخلاقی – مخالف شرع و عرف و غیر قانونی است. دانشگاه پیام نور چنین تظاهر می کند که برای پذیرفته شده های امسال دستش باز است که هر چقدر می خواهد شهریه تعیین کند اما چنین نیست ، باید از قبل اعلام می کردند. اساسا این دانشگاه دولتی است – حتی اگر خودگردان هم فرض کنیم چنین هزینه ای ندارد- این کار دانشگاه پیام نور یعنی اعلام گرانی بعد از انتخاب رشته و مصاحبه ها و انتشار نتایج هم گرانفروشی و هم غش در معامله و غیر اخلاقی است.
  خواهش میکنم پیگیر شوید

 5. مریم گفت:

  با سلام .با توجه به تمدید زمان ثبت نام می خواستم خواهش کنم اگر کسی از زمان شروع قطعی کلاسهای ارشد بیوشیمی فراگیر مرکز تهران شرق اطلاعی دارد لطفا ما را هم در جریان قرار دهد . مرسی
     آخرین بروزرسانی : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
CLOSE
CLOSE