شهریه دانشگاه پیام نور
شهریه دانشگاه پیام نور
کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

وام شهریه دانشجویان پیام نور دو برابر شد | شرایط دریافت وام دانشجویی پیام نور

وام شهریه دانشجویان پیام نور دو برابر شد : رئیس دانشگاه پیام نور از دو برابر شدن وام دانشجویان خبر داد و گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور شهریه دوران تحصیل خود را در قالب وام با کارمزد حدود یک و چهار دهم درصد پرداخت می‌کنند.

به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدرضا زمانی در دیدار هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور با استاندار همدان با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور به دنبال تربیت دانشجویانی ماهر و کارآفرین است، اظهار داشت: تفاهم نامه دانشگاه پیام نور با سازمان فنی و حرفه‌ای این بستر را برای دانشجویان فراهم می‌کند که بتوانند در کنار آموزش کلاسیک متناسب با رشته تحصیلی خود در یکی از مراکز فنی و حرفه‌ای محل تحصیل خود نیز، آموزش‌های مهارتی را فرا گیرند.

وی به ظرفیت‌های ویژه این دانشگاه اشاره کرد و برگزاری آزمون‌های متمرکز و آنلاین را از ویژگی‌های بارز این دانشگاه برشمرد و گفت: گسترش بسترهای الکترونیکی و آزمون‌های الکترونیکی یکی از برنامه‌های مهم دانشگاه پیام نور در سال آتی است.

در آزمون ارشد فراگیر پیام نور براحتی قبول شویدکارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور در حاشیه این نشست به تسهیلات پرداخت شهریه در دانشگاه نیز اشاره کرد و با اعلام خبر دو برابر شدن وام پرداختی به دانشجویان افزود: دانشجویان دانشگاه پیام نور شهریه دوران تحصیل خود را در قالب وام با کارمزد حدود یک و چهار دهم درصد پرداخت می‌کنند.

وام شهریه دانشجویان پیام نور دو برابر شد | شرایط دریافت وام دانشجویی پیام نور
وام شهریه دانشجویان پیام نور دو برابر شد | شرایط دریافت وام دانشجویی پیام نور

شرایط دریافت وام شهریه دانشجویان پیام نور

شرایط و مقررات دریافت تسهیلات قرض الحسنه وام دانشجویی دانشگاه پیام نور:

1 – دانشجوی متقاضی وام شهریه بانک انصار ،می بایست با حضور به نزدیکترین شعبه بانک انصار نسبت به تکمیل فرم های مورد نیاز و ثبت درخواست وام اقدام نماید.(توجه: دانشجویان متقاضی دریافت وام ، نیاز به هیچگونه معرفی نامه ای ازطرف دانشگاه و یا ثبت در دانشگاه ندارند.)

2 – افتتاح یک فقره حساب قرض الحسنه پس انداز به مبلغ 500,000 ریال نزد یکی از شعب بانک انصار.

3- برای سال تحصیلی 98-97 حداکثر مبلغ تسهیلات اعطائی قرض الحسنه به هر دانشجو در هر ترم تحصیلی (در مقطع کارشناسی 8.500.000 ریال – در مقطع کارشناسی ارشد 25.000.000 ریال – در مقطع دکترا 75.000.000 ریال) می باشد.

4- پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 2.8% در سال (1.4% در هر ترم تحصیلی) تا سقف اعلام شده و بر حسب نیاز دانشجو.

5- زمان بازپرداخت اقساط در هر مرحله از نیمسال تحصیلی حداکثر 6 ماه است.

سهولت دریافت اقساط وام

6- به منظور سهولت دریافت اقساط ، حساب قرض الحسنه پس انداز دانشجو به عنوان سپرده دریافت اقساط تعریف می گردد. دانشجو پس از واریز اقساط به حساب سپرده، اقساط بصورت اتوماتیک به حساب تسهیلات واریز خواهد شد.

7- پرداخت تسهیلات در هر ترم (تا پایان دوره تحصیلی) منوط به تسویه بدهی قبلی می باشد.

8- دانشجویان می توانند در صورت تمایل نسبت به بیمه نمودن تسهیلات پرداختی حسب ضوابط و مقررات جاری بانک اقدام نمایند. بیمه نقدی تسهیلات 0.6% و بیمه اقساطی تسهیلات 5% همراه با دریافت 50.000 ریال به صورت نقد می باشد.

9- به منظور سهولت در امور دانشجویی برای کل دوره تحصیلی فقط یکبار تشکیل پرونده اعتباری صورت می پذیرد و به مراجعه مجدد در هر ترم تحصیلی نیازی نیست.

10- در صورت درخواست دانشجو برای اخذ تسهیلات در ترم های بعدی نیازی به مراجعه مجدد به شعبه بانک جهت تشکیل پرونده اعتباری نمیباشد و صرفا با تکمیل فرم درخواست مجدد تسهیلات در سایت اعلام شده دانشگاه پیام نور و تایید آن توسط دانشجو، بانک با دریافت فرم تائیدیه درخواست، اقدام به واریز تسهیلات به حساب اعلامی دانشگاه خواهد نمود.

11- پس از تکمیل پرونده تسهیلات، دانشجو وکالت واریز مبلغ تسهیلات به شماره حساب اعلامی از سوی دانشگاه را تکمیل و شهریه به حساب دانشگاه واریز می گردد.

12- در صورت عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات توسط دانشجو، کارت ورود به جلسه آزمون برای دانشجو صادر نخواهد شد.

13- معرفی ضامن معتبر (کارکنان کشوری/ لشگری اعم از شاغل، پیمانی ، بازنشستگان و یا کاسب معتبر باجواز کسب) برای یک بار در دوران تحصیل.

14- نحوه محاسبه اخذ سفته/چک برای دانشجویان جدید الورود در هر سال تحصیلی بر مبنای شهریه اعلامی در هر مقطع تحصیلی از طرف دانشگاه در سال تحصیلی جدید می باشد.

15- به منظور تسهیل در امور دانشجویان، تشکیل پرونده اعتباری تسهیلات قرض الحسنه و اخذ وثایق به میزان کل شهریه ، یک با ر د ر ک ل دوران تحصیل دانشجو در هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا صورت می گیرد.


مدارک لازم جهت تشکیل پرونده تسهیلات قرض الحسنه

* اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی دانشجو و ضامن.

* گواهی کسر از حقوق و یا کپی جواز کسب از ضامن.

* ارائه یک فقره چک یا سفته به میزان اصل و کارمزد(توسط دانشجو یا ضامن)
• تبصره : در صورتیکه ضامن دارای جواز کسب می باشد ارائه یک فقره چک از ضامن الزامی است.

* حضور دانشجو و ضامن جهت تشکیل پرونده اعتباری تسهیلات قرض الحسنه در شعبه الزامی است.

کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید