خدایا برای تو حرکت می کنیم
جزوات ارشد فراگیر
جزوات ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات کنکور دکترا
سوالات کنکور دکترا
تند خوانی و تقویت حافظه
تند خوانی و تقویت حافظه
مجموعه سوالات کامل فراگیر
مجموعه سوالات کامل فراگیر
قبولی تضمینی در کنکور با نرم افزار تقویت حافظه

مجموعه جزوات و منابع کارشناسي ارشد فراگير کامپيوتر نرم افزار
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها

کنکوری ها برای موفقیت باید بدانند (قسمت دوم)

کنکوری ها برای موفقیت باید بدانند

کنکوری ها برای موفقیت باید بدانند : در مقله قبلی با 10 مورد از اصولی که شما عزیزان را به نوعی در مسیر زندگی کنکور قرار می‌دهد ، آشنا شدید. امیدواریم که از مطالب‌آن ، به نحو مطلوب در زندگی تحصیلی‌تان استفاده کرده باشید ، خوب در این مقاله قاعدتا با مابقی « اصول و روش های زندگی کنکور » آشنا خواهید شد . البته بهتر است ، که در مورد اصول مطرح شده ، قدری فکر و تأمل داشته باشید و حتی با دوستان و همکلاسی های خود در این خصوص گفتگویی را ترتیب دهید . چون باعث می شود که ذهن همه شما عزیزان بیشتر به اجرایی نمودن اصول مربوطه ، نزدیک شود. خوب مابقی اصل ها را دنبال می کنیم :

اصل یازدهم : این اصل را بیشتر برای بچه ها ی قوی و زرنگ می گویم . بدانید که غرور و تکبر ، کوچک شمردن حریفان و کم کاری ، هرکسی را از اوج به حضیض می کشاند . پس غفلت نکنید . وبدانید که به هر چیزی کم اهمیت بدهید از همان ضربه خواهید خورد .

اصل دوازدهم : هیچگاه از حرکت و تلاش خسته و ناامید نشوید . مطمئن باشید که نتیجه ، ماحصل کار و تلاش است و نه فکر و خیال ، پس به جای تصوّ رات و فکر وخیال های بیهوده ، بیشتر تلاش کنید . هر چه بیشتر نگردانید باید بیشتر تلاش کنید .

اصل سیزدهم : قلم و کاغذ ، چیز هایی هستند که کاربرد های بسیار خوبی دارند . اینها دوای خیلی از دردها هستند . به چند مورد آنها اشاره می کنم :

1- یکی از ایراد های بسیاری از دانشجویان ، اینست که اصولاً با قلم و کاغذ بیگانه اند . این بیگانگی آنقدر زیاد است که حتی شامل حال دروسی ، مانند ریاضی و فیزیک هم می‌شود . بعضی از دانشجویان ریاضی و فیزیک را هم فقط می‌خوانند . مثلاً هنگامی که کتاب درسی را مطالعه می‌کنند وقتی که به یک مثال می‌رسند همانطور که صورت مثال را مطالعه می کنند جواب آنرا هم فقط می‌خوانند ، ببینید اصولاً تسلط در این دورس و بعضی از قسمت های دروس دیگر هیچگاه با خواندن و حتی حفظ کردن ایجاد نمی شود بلکه باید مسئله را حل کرد ! آنهم به تعداد زیاد .

باید ذهن را درگیر کرد باید به ذهن یاد بدهیم که مطالب را حلاجی کند و این کار فقط در سایه حل مسئله و تمرین است . مثلاً هستند دانشجویانی که ، می توانند ساعت ها در مورد مشتق و مفهوم آن و کاربرد های آن صحبت کنند . ولی وقتی یک تابع را مقابل آنها می گذارند نمی‌توانند مشتق آن را بگیرند . یعنی در عمل هیچ ! باید نشست و قلم در دست گرفت ، فکر کرد ، نوشت ، و به جواب رسید . اگر این کار را بکنیم آنگاه تازه تسلط ما افزایش می یابد . بعضی از دانشجویان هستند که این جمله ، همیشه بر سر زبانشان هست که « بلد بودم ! ولی نتوانستم حل کنم » و یا اینکه همه سوالها را می دانستم ، ولی وقت کم آوردم . اینها همه اش به خاطر کم کاری است . و کم فشار آوردن به ذهن است ، در واقع ذهن ، درگیری با مطلب و قدرت استدلال و سرعت انتقال لازم را به دست نیاورده است . علاج بسیاری از این حرف ها ، مسئله حل کردن است . و آن هم نه با چشم و یا در فکر بلکه با قلم و کاغذ .

2- حُسن دیگر قلم وکاغذ افزایش دقت و تمرکز است . که این هم مشکل خیلی از بچه های کنکوریست ، بخصوص آنها ی که درگیر فکر و خیال هستند .

3- خاصیت مثبت دیگر قلم وکاغذ ، کمکی است که به افزایش حجم کار می‌کند . در واقع تلاش دانشجو زیاد شد حجم کار هم بالا می رود و قاعدتاً حجم کار زیاد و منطقی هم باعث نتیجه گیری مثبت خواهد شد.

اصل چهاردهم : به درصد ها و نتایج افرادی که در سال های قبل در کنکورهای سراسری شرکت کرده اند فکر نکنید . درصد ها و نتایج هر سال کنکورسراسری مال همان سال است . اگر کسی در کنکور سراسری در سال های قبل ، با یک درصد خاص ، رتبه ای را بدست آورده است ، هیچ دلیلی ندارد شما در کنکور سال 86 با همان درصد ها ، همان نتایج را بدست آورید . همیشه باید برای بهتر بودن تلاش کرد .

اصل پانزدهم : همیشه توجه داشته باشید ، که روند پیشرفت مهم است ، نه نتیجه مطلق شما . اینکه چگونه داری تلاش می کنی مهم است نه چیز دیگر و در واقع آنچه که یک دانشجو کنکوری ، باید به آن توجه جدی داشته باشد ، اینست که وضع او ، روز به روز بهتر شود .

پس هیچگاه نباید به خود مغرور شویم و بگوییم ، خوب وضعیت آزمو نها و نمره‌ی از ، چون خوب شده پس خیلی لازم نیست به خودم سخت بگیرم . ما باید یاد بگیریم به قول شعار صا ایران « هر روز بهتر از دیروز » باشیم ؛ نه چیز دیگر و روند پیشرفت و تلاش ما یک سیر صعودی داشته باشد .

پس خلاصه کلام : تحت هیچ شرایطی با خودتان مدارا نکنید .

اصل شانزدهم : اگر گاهی اوقات خسته شدید ، ( اصل عدم مدارا را با خود فراموش نکنید ) بد نیست ، مثلا هنگام بعد از ظهرهای جمعه به بازی و تفریح اختصاص دهید . ولی تفریح و بازی که به همان مدت ، بعد از ظهرختم می شود . نه بیشتر !!

منتظر قسمت های بعدی این مقاله مفید باشید …

 

منبع : استاد محی الدین ظاهری ( مشاور برتر کنکور )

تهیه و تنظیم :


..:: با محبوبیت این مطلب در گوگل به دیگران امکان دسترسی به آن را بدهید ::....:: مطالب سایت را در کانال تخصصی تلگرام ما دنبال نمایید ::..

برای اطلاع از خبرها و نکات مهم قبولی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر می توانید از طریق عضویت در ربات و کانال تلگرام همیشه آنلاین به خبرها در گوشی خود دسترسی سریع داشته باشید

آدرس ربات : https://telegram.me/hamisheonline_bot

آدرس کانال : https://telegram.me/payamnur

پشتیبانی و مشاوره از طریق تلگرام

کنکوری ها برای موفقیت کنکور,موفقیت,تکنیک ها,اصول,روش ها,همیشه آنلاین,دانشگاه,برنامه ریزی درسی کنکوری ها برای موفقیت باید بدانند اصول و روش های زندگی کنکور که باید هر دانشجویی از آن اطلاع داشته تکنیک های مطالعه و برنامه ریزی درسی جهت موفقیت در کنکور

ارسال مطلب به : ياهو مسنجر بالاترين فيس بوک دنباله فريندفيد ارسال ايميلکلوب تويتر


مجموعه های تخصصی گروه همیشه آنلاین
All Arshad 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر نرم افزار
بسته کامل جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
40b7398e modiriat ejrayi 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
d209e830 Modiriat Bazargani 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
ba24ec2d Modiriat MBA 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت mba ام بی ای
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت MBA ام بی ای
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۲۰۰۰ تومان
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۵۰۰ تومان
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
1 لوح فشرده
235000 تومان

برای اینکه بتوانید از آخرین مطالب ( دانلود سوالات و مقالات و خبرهای پیام نور ) مطلع گردید با وارد کردن ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

آدرس ایمیل خود را وارد نماییدتوجه داشته باشید که پس از ثبت ایمیلتان یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی جهت تکمیل ثبت نام شما در خبر نامه به ایمیل شما ارسال میگردد که باید بروی لینک ارسالی کلیک نمایید تا فرآیند ثبت نام شما در خبر نامه تکمیل گردد

1پاسخبه “کنکوری ها برای موفقیت باید بدانند (قسمت دوم)”

  1. مرجان گفت:

    قسمتهای اول و دوم رو هم خوندم
    مطالب مقاله خیلی مفید و خیلی هم متفاوت بود و البته به دور از انگیزه های تجاری
    ممنون
     آخرین بروزرسانی : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
CLOSE
CLOSE