خدایا برای تو حرکت می کنیم
جزوات ارشد فراگیر
جزوات ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات کنکور دکترا
سوالات کنکور دکترا
تند خوانی و تقویت حافظه
تند خوانی و تقویت حافظه
مجموعه سوالات کامل فراگیر
مجموعه سوالات کامل فراگیر
بسته های طلایی برنامه ریزی درسی و مشاوره و قبولی کنکور کارشناسی ارشد

ممجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها

حذف کنکور در دانشگاه پیام نور و آزاد تعیین تکلیف می شود

حذف کنکور در دانشگاه پیام نور

حذف کنکور در دانشگاه پیام نور

حذف کنکور در دانشگاه پیام نور

حذف کنکور در دانشگاه پیام نور : تازه ترین تصمیمات در خصوص حذف کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی به گفته رئیس دانشگاه آزاد و مدیر کل دفتر گسترش به مرحله اعلام رشته ها برای پذیرش بدون کنکور رسیده است.

پس از اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای حذف کنکور در مقطع کارشناسی، فرهاد دانشجو رئیس این دانشگاه در گفتگو با مهر، اعلام کرد که به احتمال زیاد حذف کنکور در رشته های پرطرفدار مثل حقوق و حسابداری اعمال خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه 3 هزار رشته محل مجوز پذیرش بدون آزمون را از وزارت علوم در دانشگاه های پیام نور، آزاد و غیردولتی خواهند گرفت، ادامه داد: در این هفته اسامی رشته هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند با برگزاری جلساتی توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد و سازمان سنجش اعلام خواهند شد.

به گزارش مهر، رئیس دانشگاه آزاد پیش از این اعلام کرده بود که وزارت علوم اجازه حذف کنکور را در مقطع کارشناسی این دانشگاه داده است.

در همین باره ابوالفضل حسنی – مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: هنوز در این باره تصمیم جدی گرفته نشده و باید ابلاغیه ای به این دانشگاه اعلام شود.

وی در عین حال افزود: به علت خالی بودن صندلیها در دانشگاهها ابتدا لازم است با زیر نظامها جلساتی برگزار شود که در این زمینه هم اکنون در حال برگزاری جلساتی با دانشگاه پیام نور هستیم.

به گفته این مقام مسئول در وزارت علوم، پس از نتیجه گیری با پیام نور، این جلسات با دانشگاه آزاد برگزار می شود و همانطور که رئیس دانشگاه آزاد اعلام کرد پذیرش بدون کنکور از بهمن ماه عملی خواهد شد.

خبری در همین رابطه از دانشگاه پیام نور :

وضعیت و شرایط حذف کنکور در دانشگاه پیام نور  :  رئیس دانشگاه پیام نوراعلام کرد این دانشگاه آمادگی دارد تا برای سال آینده، کنکور سراسری در 20 درصد رشته های این دانشگاه حذف شود.

دکتر حسن زیاری  با اعلام این خبر افزود: دانشگاه پیام نور این آمادگی را دارد که طبق روال وزارت علوم، در مقطع کارشناسی در 20 درصد رشته ها کنکور را حذف کند.

وی گفت: حذف این رشته ها در گروههای علوم انسانی، علوم پایه و حتی کشاورزی و سایر رشته ها می تواند صورت گیرد.

شایان ذکر است رئیس دانشگاه پیام نور درباره جدیدترین تحولات و برنامه های آینده این دانشگاه صحبت کرد.

وی اظهار داشت: این دانشگاه توسعه کمی را به پایان رسانده و از این پس برای توسعه کیفی تلاش می کند.

پیش از این وزیر علوم اعلام کرد که در کنکور سراسری سال آینده 3 هزار رشته محل در دانشگاههای آزاد، غیردولتی و پیام نور حذف خواهند شد.

روزنامه ابتکار در این مورد می نویسد :

کنکور و آزمون‌های متعدد ورود به مقاطع مختلف دانشگاهی در میان خبرهای منتشر شده در روز گذشته سهم پر رنگی داشتند. مشاور عالی سازمان سنجش در گفت وگو‌های جداگانه ای جزییات زمان ثبت نام و برگزاری آزمون‌های مقاطع کارشناسی و دکتری دانشگاه‌های سراسری را تشریح کرد. همزمان هم این مقام سازمان سنجش و هم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب حذف کنکور برای چندین رشته دانشگاهی دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی در مقطع کارشناسی، در کارگروه ماده چهار کنکورخبر دادند.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش با اعلام تصویب حذف کنکور دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در آزمون سال ۹۲ از سوی کارگروه ماده چهار کنکور، تصریح کرد: پذیرش دانشجو در حدود ۳۰۰۰ کدرشته محل بدون کنکور خواهد بود و بنابراین پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی و با رعایت شرایط و ضوابط انجام می‌شود.وی تاکید کرد: عناوین کد رشته‌های مذکور و نحوه پذیرش متعاقبا اعلام می‌شود.در این رابطه فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد هم با تایید خبر تصویب حذف کنکور برای داوطلبان تحصیل در بسیاری از رشته‌های دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد برای حذف کنکور در تمامی رشته‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از بهمن ماه آمادگی دارد.

وی در عین حال تصریح کرد که باید منتظر صدور مجوز رسمی از سوی وزارت علوم باشیم.به گزارش ایسنا، فرهاد دانشجو با اشاره به طرح پیشنهاد حذف کنکور برای رشته‌های دانشگاه آزاد در کارگروه ماده چهار کنکور، گفت: کارگروه تقریبا با حذف کنکور برای ۳۰۰۰ رشته محل و حدود ۷۰ – ۸۰ درصد رشته‌ها موافقت کرده است، ولی هنوز کتبا چیزی اعلام نشده است. دانشجو با بیان اینکه با وجود ظرفیت‌سازی در بسیاری از دانشگاه‌ها، هم اکنون ظرفیت بیش از تقاضاست، تصریح کرد: بر این اساس صندلی خالی زیادی در دانشگاه آزاد وجود دارد. بنابراین می‌توان حذف کنکور را در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته اجرا کرد. البته رشته‌های پرطرفداری وجود دارند که برای پذیرش دانشجو در آنها باید راهکارهای دیگری اندیشید. وی افزود: در صورت حذف کنکور، می‌توان بر اساس مکانیزم‌های طراحی شده، دانشجو پذیرفت.دانشجو در خاتمه با بیان اینکه ۹۰ درصد دانشجویان در سال ۹۱ به صورت بومی پذیرفته شده‌اند، اظهار کرد: بر این اساس سیاستی اعمال شده است که انتخاب رشته دانشجویان به سمتی هدایت شود تا داوطلبان در محل زندگی خود پذیرفته شوند.

همچنین گزارشی در این باره از مجلس :

رضا صابری، رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مهمترین اولویت‌ این کمیته را طرح سنجش و پژوهش دانشجو در دانشگاه دانست و گفت: در حال حاضر پذیرش دانشجو بر مبنای کنکور و تأثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی است.

وی با اشاره به قانون حذف کنکور در سال 86، افزود: باید از سال اول برنامه پنجم توسعه کنکور در کشور حذف می‌شد ولی عملا این اتفاق نیفتاد و هر سال با توجیهی این قانون به عقب افتاد.

 • اهمیت کنکور برای بخشی از رشته‌ها

به گفته صابری برای روشن شدن تکلیف حذف کنکور، مجلس نهم به دنبال این است که بتواند طرحی را به تصویب برساند که هم سوابق تحصیلی در سنجش دانش‌آموزان و هم اهمیت کنکور برای برخی رشته‌های دانشگاهی در نظر گرفته شود.

 • حذف کنکور 3 هزار رشته

عضو کمیسیون آموزش‌و‌تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره اظهارنظر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اینکه تا سال آینده می‌توانیم 80 درصد دانشجویان را بدون کنکور پذیرش کنیم، اظهار داشت: یکی از مباحث‌ مطرح شده در کمیته آموزش عالی ضرورت حذف کنکور برای رشته‌هایی است که هم‌اکنون دارای صندلی خالی هستند.

وی افزود: احتمال اینکه در دانشگاه آزاد پذیرش بدون کنکور در 80 درصد رشته‌ها صورت پذیرد، خیلی کم است؛ زیرا آنچه که در کارگروه به تصویب رسیده، حدود 3 هزار رشته است.

 • حذف کنکور در آزمون پیام‌نور و غیرانتفاعی

وی پذیرش دانشجو بدون کنکور در این تعداد رشته را یک گام بسیار مهم و ارزشمند خواند و افزود: این اتفاق در آزمون آینده دانشگاه پیام‌نور و غیرانتفاعی نیز خواهد افتاد.

حذف کنکور در دانشگاه پیام نور

منبع : خبرگزاری فارس و مهر ,دانشگاه پیام نور

تهیه و تنظیم : همیشه آنلاین


..:: با محبوبیت این مطلب در گوگل به دیگران امکان دسترسی به آن را بدهید ::....:: مطالب سایت را در کانال تخصصی تلگرام ما دنبال نمایید ::..

برای اطلاع از خبرها و نکات مهم قبولی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر می توانید از طریق عضویت در ربات و کانال تلگرام همیشه آنلاین به خبرها در گوشی خود دسترسی سریع داشته باشید

آدرس ربات : https://telegram.me/hamisheonline_bot

آدرس کانال : https://telegram.me/payamnur

پشتیبانی و مشاوره از طریق تلگرام

حذف کنکور در دانشگاه پیام نور حذف,کنکور,دانشگاه,پیام نور,آزاد,رشته ها,حذف کنکور,کنکور پیام نور حذف کنکور در دانشگاه پیام نور طرح بررسی حذف کنکور از برخی رشته های دانشگاه پیام نور تحت بررسی است و در برخی از رشته ها کنکور در آن ها حذف خواهد شد

ارسال مطلب به : ياهو مسنجر بالاترين فيس بوک دنباله فريندفيد ارسال ايميلکلوب تويتر


مجموعه های تخصصی گروه همیشه آنلاین
All Arshad 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر نرم افزار
بسته کامل جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
40b7398e modiriat ejrayi 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
d209e830 Modiriat Bazargani 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
ba24ec2d Modiriat MBA 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت mba ام بی ای
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت MBA ام بی ای
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۲۰۰۰ تومان
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۵۰۰ تومان
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
1 لوح فشرده
235000 تومان

برای اینکه بتوانید از آخرین مطالب ( دانلود سوالات و مقالات و خبرهای پیام نور ) مطلع گردید با وارد کردن ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

آدرس ایمیل خود را وارد نماییدتوجه داشته باشید که پس از ثبت ایمیلتان یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی جهت تکمیل ثبت نام شما در خبر نامه به ایمیل شما ارسال میگردد که باید بروی لینک ارسالی کلیک نمایید تا فرآیند ثبت نام شما در خبر نامه تکمیل گردد

پاسخ7به “حذف کنکور در دانشگاه پیام نور و آزاد تعیین تکلیف می شود”

 1. ghazal esmaeili گفت:

  سلام. من داشتم واسه دانشگاه بین الملل قشم رشته ی پزشکی عمومی میخوندم الان میخواستم بدونم که تکلیف ما چیه ؟ دیگه ازمون ازاد گرفته نمیشه ؟ ما باید با سراسری ازمون بدیم ؟
  تراز قشم 6200 بود الان باید رتبه چند بیاریم تو سراسری که قبول بشیم ؟
  خواهش میکنم هر چه سریع تر جواب بدید
  متشکر

 2. درد مند گفت:

  زمانی که کنکور بود این همه بی سواد تحویل جامعه دادید وای به وقتی که کنکور حذف بشه

 3. هانیه گفت:

  سلام تاریخ حذف اضطراری دانشگاه پیام نور کی می باشد

 4. seidi گفت:

  سلام .میدونم سوالم به اینجا اختصاص نداره. ولی از ی موضوعی نگرام و اینه که من اطلاعات ثبت نامیم رو اعم از کد پیگیری و شماره پروندمو گم کردم .چه کار باید بکنم به نظر شما ؟

  • مدیر سایت گفت:

   می توانید از طریق مشخصات فردی آن را بازیابی کنید ولی بازهم می توانید از طریق سازمان سنجش پیگیری نمایید

   • Seidi گفت:

    برای بازیابی شماره سفارش میخواد که همراه با شماره پرونده و رمز داده میشه که اگه من اونو داشتم مشخصات کارتمم داشتم 🙁 به نظر شما موقع توزیع کارت ، از باجه های رفع نقص میتونم بگیرم کارتمو؟

    • مدیر سایت گفت:

     شما از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مستقیما این موضوع را پیگیری نماییدیک لینک در بخش بالا سمت چپ هست که کلیک کنید به این سیستم وارد می شوید و پس از عضویت مشکل خود را ثبت و منتظر جواب باشید
     آخرین بروزرسانی : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
CLOSE
CLOSE