خدایا برای تو حرکت می کنیم
جزوات ارشد فراگیر
جزوات ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات کنکور دکترا
سوالات کنکور دکترا
تند خوانی و تقویت حافظه
تند خوانی و تقویت حافظه
مجموعه سوالات کامل فراگیر
مجموعه سوالات کامل فراگیر
قبولی تضمینی در کنکور با نرم افزار تقویت حافظه

ممجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت ام بی ای MBA
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها

چگونه برای کنکور برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم ؟

چگونه برای کنکور برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم

چگونه برای کنکور برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم

چگونه برای کنکور برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم ؟

موفقیت در هر فرآیندی، نیازمند هماهنگی تمامی عوامل موثر در آن است. در واقع ما زمانی می‏توانیم به نتیجه‏ی دلخواه خود برسیم که تمامی عوامل مؤثر در رسیدن به نتیجه را رعایت کنیم. آزمون کنکور- به عنوان بزرگ‏‌ترین آزمون علمی کشور- که می‏تواند نقش مؤثری در جهت‏گیری شغلی داشته باشد، از جمله اهداف و نتایج پراهمیت و حساسی است که باید در صحت و درستی عوامل مؤثر در آن، با دقت بسیاری عمل کرد.

موفقیت در کنکور، متأثر از عوامل متعددی ‏است که شاید برخی از آن‌ها، در دسترس و قابل کنترل نباشد اما عوامل در دسترس و قابل کنترلی هم وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها، احتمال موفقیت، چند برابر خواهد شد.
در این مقاله قصد داریم به بررسی این عوامل قابل دسترسی بپردازیم:

۱- هدف‏گذاری

به‌طور قطع، اولین و مهم‌‏ترین گام در هر مسیری، هدف‏گذاریست. داشتن اهداف واضح و روشن، علاوه بر این‌که می‏تواند در افزایش میزان انرژی فرد، اثر زیادی داشته باشد، در تعیین جهت زندگی او نیز بسیار مؤثر است. یکی از تفاوت‌های بین افراد موفق و ناموفق داشتن اهداف از پیش تعیین شده است.داشتن اهداف واضح و روشن، علاوه بر این‌که می‏تواند در افزایش میزان انرژی فرد، اثر زیادی داشته باشد، در تعیین جهت زندگی او نیز بسیار مؤثر است.

شاید نشناختن فرق بین آرزو و هدف، سبب شود تا بسیاری از افراد نتوانند انرژی و جهت لازم را از اهدافشان کسب کنند. مکتوب کردن اهداف، یکی از تفاوت‌های بارز آن با آرزوست. وقتی شما هدفی در ذهن‏تان دارید اما آن را مکتوب نکرده‏اید، مانند این است که غذایی داشته‏ باشید اما آن را نخورید؛ طبیعی‏ست که شما سیر نمی‏شوید.

برای مکتوب کردن اهداف، باید وقت بگذارید. چند ساعت با خودتان خلوت نموده و به اهداف‏تان فکر کنید. سپس آنها را مکتوب کنید. البته شاید لازم باشد قبل از این کار، رشته‏های دانشگاهی را خوب بشناسید که باید از طریق کتاب‏های موجود در بازار، گفتگو با متخصصان و صاحب‏نظران رشته‏ها، این کار را انجام دهید.

۲- برنامه ‏ریزی (استراتژی)

طور حتم می‏دانید که یکی از مهم‏ترین تفاوت‏های سال‏های پایه و پیش‏‏دانشگاهی، حجم مباحثی‏ است که باید برای آزمون کنکور مطالعه یا مرور کنید. این حجم زیاد مباحث، به‌طور معمول سبب می‏شود داوطلبان کنکور که عادت به مطالعه و برنامه‏ریزی برای این حجم ندارند، با مشکل مواجه شوند.

برنامه‏ ریزی دقیق، از مهم‏ترین عوامل کنترل و غلبه بر این حجم زیاد است، اگر از ابتدای سال تحصیلی، برنامه‏ریزی دقیق و درستی داشته باشیم، به‏طور قطع خواهیم توانست تمامی مباحث مورد نظر را مطالعه و جمع‏بندی کنیم.

داوطلبانی که در مدرسه ثبت‏نام می‏کنند (که این مدرسه باید دروس پیش‏‏دانشگاهی و پایه را تدریس کند)، کافی ا‏ست مطابق برنامه‏های مدرسه، درس هر روز را همان روز بخوانند تا تمامی مباحث مورد نیاز آزمون کنکور را مطالعه کنند. داوطلبانی که به برنامه‏ی یک آزمون، اعتماد می‏کنند، باید در فاصله‏ی هر ۲ آزمون (۲ هفته یا ۳ هفته) مطابق با سرفصل‏های آزمون بعدی عمل کنند و برنامه‏های خود را براساس آن تنظیم نمایند اما داوطلبانی که طبق برنامه‏های مشاور عمل می‏کنند، کافی‏ست براساس برنامه‏ی هفتگی یا دو هفتگی که مشاور تنظیم کرده، مطالعه نمایند.

۳- آزمون

آزمون‏های آزمایشی در طول سال تحصیلی، علاوه بر این‌که سبب مأنوس شدن ذهن و جسم با فضای آزمون می‏شود، اشکالات و اشتباهات فرد را نیز مشخص خواهد کرد تا در فرصتی مناسب، آنها را برطرف کند. پیش آزمون‏، نقش مهمی در نتیجه‏گیری خواهد داشت و به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت کرد.

یک آزمون آزمایشی مناسب باید دارای شرایط زیر باشد:

الف) هماهنگی با سرفصل‏های مطالعاتی

اگر ما آزمون آزمایشی را به عنوان استراتژی حرکت خود انتخاب کرده‏ایم، این اتفاق خواهد افتاد اما اگر استراتژی کلان ما، براساس برنامه‏ی مدرسه‌ای است، باید آزمون آزمایشی، با سرفصل مطالعاتی هماهنگ باشد.

یادگیری روش‏های صحیح مطالعه و برنامه‏ریزی، به‏طور قطع می‏تواند در افزایش کیفیت مطالعه‏‌ی شما مؤثر باشد اما کیفیت مطالعه جایگزین کمیت آن نیست.

ب) سؤالات استاندارد

استاندارد در کنکور، به معنی نزدیک بودن آزمون به سؤالات آزمون‏های سراسری ا‏ست؛ یعنی هر قدر سوالات یک آزمون به سؤالات سال‏های قبل آزمون سراسری نزدیک‏تر باشد، سؤالات آزمون، قابل اعتمادتر و استانداردتر است.

ج) جامعه‏ آماری مناسب

سؤالات استاندارد و برنامه‏ی مطالعاتی مناسب، مهم‏ترین عوامل مؤثر است، در حالی که بسیاری از داوطلبان تصور می‏کنند مقایسه، مهم‏ترین نقش‏ یک آزمون آزمایشی ا‏ست. البته درست است که مقایسه با رقبا هم جزو اهداف آزمون است اما هدف نهایی نیست. یک آزمون آزمایشی، باید سوالات استاندارد و برنامه‏ی مناسبی داشته باشد.

۴- مهارت‏های موفقیت در تحصیل

داوطلبان بسیاری در سال‏های گذشته، با وجود تلاش زیادی که کرده‏اند، به دلیل عدم استفاده از مهارت‏ها و روش‏های صحیح، نتوانسته‏اند به نتیجه‏ی دلخواه خود دست‏یابند. این مهارت‏ها که شامل برنامه‏ریزی درسی، روش‏های مطالعه، شرایط مطالعه، تکنیک‏های ایجاد تمرکز و دقت و هنر آزمون دادن، روش جمع‏بندی و… است، لذا این مهارتها در یادداشتهای آتی به شما داوطلبان عزیز ارائه خواهد شد.

۵- تلاش (کمیت مطالعه)

یادگیری روش‏های صحیح مطالعه و برنامه‏ریزی، به‏طور قطع می‏تواند در افزایش کیفیت مطالعه‏ شما مؤثر باشد اما کیفیت مطالعه جایگزین کمیت آن نیست.

موفقیت در هر زمینه‏ای، نیازمند بکار گیری روش‏ها و ابزار لازم است. برای موفقیت در کنکور هم لازم است بیشترین مقدار ممکن در طول یک روز، درس بخوانید یعنی تا جایی که به کیفیت مطالعه‏ی شما لطمه‏ای وارد نشود. این عدد در روزهای تعطیل و روزهایی که به مدرسه می‏روید، متفاوت خواهد بود، برای نمونه:
در روزهای تعطیل(مانند تعطیلات نوروزی که در پیش است)، شما از ۲۴ ساعت زمان، باید حدود ۷ ساعت بخوابید و احتمالا” حدود ۴ ساعت به کارهای متفرقه (وعده‏های غذایی و …) بپردازید و از زمان باقی مانده (یعنی ۱۳ ساعت) باید ۱۰ تا ۱۲ساعت درس بخوانید اما در روزهایی که به مدرسه می‏روید، از ۲۴ ساعت شبانه‏روز، ۷ ساعت به خواب، ۲ ساعت به امور متفرقه و حدود ۸ ساعت به حضور در مدرسه اختصاص می‏یابد که باید از زمان باقی مانده (یعنی ۷ ساعت)، حدود ۵ تا ۶ ساعت درس بخوانید.

البته یادتان باشد که لزومی ندارد این ساعت مطالعه، به صورت دائمی رخ دهد. به یقین اگر در یک روند تدریجی، شما ساعت مطالعه‏تان را به ساعت مطلوب برسانید، ثبات و استمرار بیشتری خواهد داشت.

موفقیت در هر فرآیندی، نیازمند هماهنگی تمامی عوامل موثر در آن است. در واقع ما زمانی می‏توانیم به نتیجه‏ی دلخواه خود برسیم که تمامی عوامل موثر در رسیدن به نتیجه را رعایت کنیم. آزمون کنکور- به عنوان بزرگ‏ترین آزمون علمی کشور- که می‏تواند نقش موثری در جهت‏گیری شغلی داشته باشد، از جمله اهداف و نتایج پراهمیت و حساسی است که باید در صحت و درستی عوامل موثر در آن، با دقت بسیاری عمل کرد.

تهیه و تنظیم : گروه همیشه آنلاین

..:: با محبوبیت این مطلب در گوگل به دیگران امکان دسترسی به آن را بدهید ::....:: مطالب سایت را در کانال تخصصی تلگرام ما دنبال نمایید ::..

برای اطلاع از خبرها و نکات مهم قبولی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر می توانید از طریق عضویت در ربات و کانال تلگرام همیشه آنلاین به خبرها در گوشی خود دسترسی سریع داشته باشید

آدرس ربات : https://telegram.me/hamisheonline_bot

آدرس کانال : https://telegram.me/payamnur

پشتیبانی و مشاوره از طریق تلگرام

چگونه برای کنکور برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم برنامه ریزی صحیح, برنامه ریزی درسی,برنامه ریزی کنکور,برنامه ریزی صحیح کنکور,برنامه ریزی درسی,برنامه ریزی درسی کنکور,ارشد,فراگیر,مطالعه,امادگی چگونه برای کنکور برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم ؟ موفقیت در هر فرآیندی، نیازمند هماهنگی تمامی عوامل موثر در آن است. بهترین روش برنامه ریزی درسی و کنکور

ارسال مطلب به : ياهو مسنجر بالاترين فيس بوک دنباله فريندفيد ارسال ايميلکلوب تويتر


مجموعه های تخصصی گروه همیشه آنلاین
All Arshad 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر نرم افزار
بسته کامل جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
40b7398e modiriat ejrayi 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
d209e830 Modiriat Bazargani 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
ba24ec2d Modiriat MBA 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت mba ام بی ای
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت MBA ام بی ای
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
1 لوح فشرده
۴۰,۰۰۰ تومان
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۲۰۰۰ تومان
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۵۰۰ تومان
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
1 لوح فشرده
235000 تومان

برای اینکه بتوانید از آخرین مطالب ( دانلود سوالات و مقالات و خبرهای پیام نور ) مطلع گردید با وارد کردن ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

آدرس ایمیل خود را وارد نماییدتوجه داشته باشید که پس از ثبت ایمیلتان یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی جهت تکمیل ثبت نام شما در خبر نامه به ایمیل شما ارسال میگردد که باید بروی لینک ارسالی کلیک نمایید تا فرآیند ثبت نام شما در خبر نامه تکمیل گردد

پاسخ12به “چگونه برای کنکور برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم ؟”

 1. فرزانه گفت:

  سلام من تو برنامه ریزی درسی مشکل دارم و ی مدت که مطالعه میکنم ازدرس خوندن خسته میشم وبیخیال و زده میشم چکارکنم که تازمان کنکورانگیزه درس خوندنوداشته باشم وموفق بشم؟

  • مدیر سایت گفت:

   شما باید بروی انگیزش مطالعه درسی کار کنید و در صورت داشتن حافظه تنبل ( فراموشی مطالعه ) باید آموزش های تقویت حافظه و تندخوانی استفاده نمایید
   با مشاوره ما تماسی داشته باشید تا رهنمایی کنند

 2. فرزانه گفت:

  سلام خسته نباشید،من میخوام کنکورارشدحسابداری شرکت کنم و هرطورشده میخوام امسال روزانه قبول بشم شمامیتونیدمنوراهنمایی کنیدآخه من2ساله فارغ التحصیل شدم وهر سال کنکورمیدم ولی هنوزموفق نشدم لطفاراهنماییم کنید خیلی به کمکتون نیازدارم.ممنونم

  • مدیر سایت گفت:

   پیشنهاد میشه آزمون فراگیر شرکت کنید و همچنین با مشاوره سایت تماس بگیرید

 3. مهبوبه گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید با برنامه خوبتان
  خواهش میکنم که برنامه ریزی برای درسی کنکور کمک کنید من نمیتوانم خودم برنامه ریزی کنم خواهش میکنم راهنمایم کنید ممنون میشم

 4. هانیه گفت:

  سلام من سوم تجربی می خواستم بدونم چطور می تونم یک برنامه ریزی برای کنکور داشته باشم خیلی استرس دارم فکر می کنم وقت زیادی برام نمونده نمی دونم چیکار کنم

 5. فرانک گفت:

  سلام من فارق تحصیل رشته حسابداری هستم بر ارشد مدیریت زیاد درس میخوانم ولی نتایج کارم بسیار افتزا است به نظر شما از کجا کمک بگیرم که بغهومم مشکل کار من از کجا است

  • مدیر سایت گفت:

   اگر مجموعه جزواتی که زیرگروه مدیریت سایت تهیه کرده اند را تهیه نکردید پیشنهاد می شود استفاده نمایید در غیر اینصورت با شماره مشاوره ما تماس بگیرید

 6. هوشیار گفت:

  با سلام خوبین شما خواستم در رابطه با شیوه اموزش محور اطلاعاتی بهم بدین که امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر وجود دارد

  • مدیر سایت گفت:

   در شیوه آموزش محور چون پایان نامه نداریم امکان ادامه تحصیل وجود ندارد
     آخرین بروزرسانی : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
CLOSE
CLOSE