کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

کاهش سرعت مطالعه

کاهش سرعت مطالعه : از امروز تصمیم دارم سسلسه مقالاتی را در سایت همیشه آنلاین قرار دهم تا عواملی که با عث میگردد دانشجویان عزیز از کندی سرعت مطالعه خود متضرر شوند مشخص و راه کارهایی جهت مقابله با آن ارائه کنم و راندمان مطالعه شما را افزایش دهم متاسفانه 2 عامل بزرگ بازدارنده دانشجویان از مطالعه مفید عبارتند از

1- کندی در مطالعه درسی

2- انگیزه مناسب جهت مطالعه

در آزمون ارشد فراگیر پیام نور براحتی قبول شویدکارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

کاهش سرعت مطالعه : متاسفانه عامل اول بسیار مهم است و عامل دوم را تحت تاثیر خود قرار می دهد کندی در روند مطالعاتی شما را می رنجاند و در نهایت انگیزه مطالعه را از شما می گیرد بارها دانشجویانی جهت مشاوره تماس میگیرند و از کندی در مطالعه و نداشتن انگیزه کافی برای شروع مطالعه موثر شکایت می کنند در این مقالعه سعی می کنیم این عوامل را بررسی نماییم

چه عاملی سرعت مطالعه را کم می‌کند؟

1- چشم شما به سرعت تشخیصی عادت می‌کند.چشم شما در هر سطر بین 8 تا 10 دفعه توقف دارد.

2- کلمات هر سطر را یکی یکی خوانده و به پیش می‌روید. (به جای خواندن 2 یا 3 کلمه در هر بار)

3- زمانی که کلمات، حروف و سیلاب‌های جمله ای را می‌خوانید، گاهی فکر می‌کنید که شاید درست متوجهی مطلب نشده‌اید یا شاید خوب نخوانده باشید و با این تصور مرتب به عقب برگشته جملات را تکرار می‌کنید.

4- موقع مطالعه جملات را بلند بلند تکرار می‌کنید یا مانند مواقعی که مطلب را بلند می‌خوانید. لب‌های خود را تکان می‌دهید یا با صداهای مختلف به هنگام مطالعه با خود زمزمه می‌کنید.

5- بر روی مواردی که در درجه‌ی 3 و 4 اهمیت قرار داشت، تمرکز کرده به همین دلیل از درک کامل و واضح موضوع اصلی، باز می‌مانید.

6- به صورت غیرفعال مطالعه کرده هرگز سعی نمی‌کنید که در جریان و مسیر مطالعه، هدف و منظور نویسنده و ارتباط بین اجزا را بیابید.

7- قادر نیستید به حد کافی به مطالعه و مطالبی که می‌خوانید متمرکز شوید و به همین دلیل، حواستان متوجهی سر و صدای  اطرافتان می‌شود و اتفاقات پیرامونتان به آسانی، تمرکز شما را برهم می‌زند.

هر چه سرعت ما در مطالعه بیشتر باشد ما زودتر کل مطلب را درک می کنیم . لذا باید آهسته آهسته سرعت خود را افزایش دهید. و باید تمرین کنید که چشمتان سریع از روی عبارات عبور کند . وکل مفهوم را سریع بگیرد.

 حتی در ذهن خود هم نباید کلمات را تلفظ کنید. باید فقط معانی کلی را مد نظر قرار دهید.

عوامل موثر در سرعت مطالعه:

۱- فقط چشم از روی عبارات حرکت کند( از حرکت سر جلوگیری کنید )

۲– وقفه های طولانی روی کلمات نداشته باشید.

۳–سعی کنید بلند نخوانید.

تند خوانی:( کاهش سرعت مطالعه )

۱-باید مطلب را یک بار سریع بخوانید.

۲- نکات اصلی را مشخص کنید.

۳- در مطالعه به عقب بر نگردید.

۴- عبارت خوانی را تمرین کنید.

۵- درست بنشینید و با شیوه ی درست مطالعه کنید.

{{{{ نیروی کسی که به چیزی معتقد است برابر است با نیروی نود و نه نفر که فقط به آن علاقمند هستند }}}}

دراین مقاله بررسی اجمالی داشتیم جهت عوامل کاهش سرعت مطالعه و راه کارهای کلی مقابله با آن جهت افزایش سرعت مطالعه و به نسبن درک مطلب

به تازگی توسط کارشناسان امر مطالعه نرم افزاری تهیه شده است که در اینباره به شما کمک می کند و اصطلاحا برخی از قسمت های مغز شما را که با مطالعه درگیر است تجریک کرده و پرورش می دهد و در نهایت نتیجه فوق العاده به شما می دهد

برای اینکه با جزییات این نرم افزار بیشتر آشنا شوید می توانید از لینک زیر اطلاعات لازم را کسب کنید (( حتما قسمت مصاحبه با نفرات برتر کنکور را مطالعه کنید ))

قدرت این نرم افزار باور نکردنی است !!!

 

نرم افزار تند خوانی تاتات

 

نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته

تهیه و تنظیم : مهندس جعفری کارشناس امور مطالعه (همیشه آنلاین)

کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

5 دیدگاه‌ها

  1. سلام.من هرکاری میکنم نمی تونم تکانه رو حفظ کنم.یعنی یه روز میخونم یه روز نمیخونم.چه کار کنم؟لطفا راهنمایی کنید

  2. سلام واقعا ممنون از سایتتونخوبتون . من یه برنامه ریزی درسی میخواستم که در طول روز هر درسی رو چند ساعت بخونم میشه کمکم کنید(رشته تجربی)

    • متاسفانه مشاوره ما در این سایت مختص داوطلبان ارشد فراگیر پیام نور است به مقالات سایت مراجعه کنید ( البته اگر با مقطع و کنکور شما هماهنگی داشته باشد)

  3. ممنون خیلی کاربردی بود و به عنوان یکی از منابع تحقیقم از مطالب شما بهره گرفتم اتفاقا موضوع تحقیق به سرعت یادگیری ارتباط داشت

  4. باعرض سلام و خسته نباشید ممنون از اینکه اینگونه مطالبو برای کسب موفقیت هرچه بهتر و بیشتر ما کنکوریا تهیه و تدارک دیدین و در اختیار میذارین من برای کنکور ارشد طراحی شهری اماده میشم مطالبتون خیلی کمکم کرد امیدوارم خدا یار و نگهدارتون باشه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید