خدایا برای تو حرکت می کنیم
جزوات ارشد فراگیر
جزوات ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات کنکور ارشد فراگیر
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات ترمی ارشد پیام نور
سوالات کنکور دکترا
سوالات کنکور دکترا
تند خوانی و تقویت حافظه
تند خوانی و تقویت حافظه
مجموعه سوالات کامل فراگیر
مجموعه سوالات کامل فراگیر
بسته های طلایی برنامه ریزی درسی و مشاوره و قبولی کنکور کارشناسی ارشد

ممجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت ام بی ای MBA
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تمام رشته ها

جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92 | شخصی سازی و نمره منفی

جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92 : دفترچه‌ سوالات سومین آزمون دکتری شخصی‌سازی شد

جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92

جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92

جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92 : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد و میزان پاسخگویی به سوالات آزمون نیمه‌ متمرکز دکتری 92 را تشریح کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری سومین دوره آزمون نیمه‌متمرکز دکتری در صبح و بعدازظهر روز جمعه 18 اسفند ماه، گفت: آزمون اختصاصی و استعداد تحصیلی در نوبت صبح و آزمون زبان در نوبت بعدازظهر روز جمعه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در جلسه آزمون صبح و بعدازظهر به کلیه داوطلبان به همراه بسته حاوی دفترچه سوال یک پاسخنامه داده می‌شود، اظهارکرد: داوطلب باید به محض دریافت بسته مربوط و قبل از باز کردن، ابتدا شماره داوطلبی و مشخصات مندرج روی آن را با شماره صندلی و شماره داوطلبی مندرج در کارت شرکت در آزمون خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست و در صورت مشاهده تفاوت، موضوع را به نزدیکترین مراقب درجلسه آزمون اطلاع دهد و موضوع را دنبال کند تا اختلاف رفع شود.

وی با بیان اینکه داوطلب باید پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی سوال و پاسخنامه، پوشش پلاستیکی را باز کند، تصریح کرد: داوطلب باید با استخراج پاسخنامه امتحانی مشخصات خود را در ذیل پاسخنامه درج و محل مربوط را امضاء کند.

 توکلی افزود: داوطلبان نباید در مستطیل بالای پاسخنامه مطلقا چیزی نباید بنویسند و یا علامتی بگذارند، در غیر اینصورت فرد به عنوان متخلف معرفی و برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری با وی رفتار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برای هر پاسخ صحیح سه نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخ‌های حدسی و یا تصادفی برای هر پاسخ اشتباه یک نمره منفی منظور می‌شود، اظهارکرد: بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود اگر پاسخ صحیح سوالی را اصلا نمی‌دانند به آن سوال جواب ندهند، چرا که به سوال‌های بدون جواب نمره منفی و یا مثبت تعلق نمی‌گیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ‌ها، اشتباه محسوب می‌شود و به آن سوال یک نمره منفی تعلق می‌گیرد.

تعداد دفترچه‌های سوالات آزمون دکتری

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به تعداد دفترچه‌های سوالات آزمون دکتری، گفت: در جلسه آزمون نوبت صبح به کلیه داوطلبان دو بسته نایلونی داده می‌شود، که بسته اول حاوی سوالات تخصصی و پاسخنامه آزمون نوبت صبح بوده و بسته دوم حاوی سوالات آزمون استعداد تحصیلی است، که کلیه داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات هر یک از دفترچه‌های مذکور در همان پاسخنامه اقدام کنند.

وی با اشاره به تعداد سوالات استعداد تحصیلی، گفت: داوطلبان باید به 40 سوال استعداد تحصیلی در 90 دقیقه پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه در جلسه آزمون نوبت بعداز ظهر به کلیه داوطبان یک بسته نایلونی حاوی سوالات آزمون زبان انگلیسی و پاسخنامه داده می‌شود، اظهارکرد: کلیه داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات دفترچه مذکور در مدت 105 دقیقه اقدام کنند.

آزمون زبان دکتری نمره منفی ندارد

توکلی با تاکید بر اینکه آزمون زبان نمره منفی ندارد، خاطرنشان کرد: چنانچه داوطلبی پاسخ غلط به سوالات آزمون زبان دهد، برای این سوالات نمره منفی منظور نمی‌شود.

تعداد و مدت پاسخگویی به سوالات اختصاصی

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به تعداد و مدت پاسخگویی به سوالات آزمون دکتری 92، گفت: داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی در کلیه رشته‌های امتحانی به 60 سوال در 90 دقیقه پاسخ دهند.

وی افزود: داوطلبان گروه آزمایشی علوم پایه در رشته‌های شیمی(کلیه گرایش‌ها) و ژئوفیزیک(کلیه گرایش‌ها) باید به 45 سوال در 120 دقیقه پاسخ دهند و داوطلبان رشته‌های زمین‌شناسی(کلیه گرایش‌ها)، زیست شناسی (کلیه گرایش‌ها)، نانوبیوتکنولوژی(ریز زیست فناوری)، علوم شناختی(مدلسازی شناختی، علوم اعصاب شناختی، مغز و شناخت، رایانش و هوش مصنوعی)، روان‌شناسی(روان‌شناسی شناختی، شناختی اجتماعی) باید به 80 سوال در 120 دقیقه پاسخ دهند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد سوالات گروه آزمایشی علوم پایه در رشته‌های هواشناسی، آمار، ریاضی-ریاضی محض، ریاضی-ریاضی کاربردی، فیزیک دریا، نانوفیزیک، نانوفیزیک محاسباتی، علوم فناوری نانو (نانو مواد – نانوالکتریک)، فیزیک (به غیر از گرایش فوتونیک)، فوتونیک، نانوشیمی(نظری، پلیمر، مواد معدنی،سوپرا ملکول)، بیوانفورماتیک و علوم کامپیوتر 45 سوال است که داوطلبان باید در 150 دقیقه به آن پاسخ دهند و داوطلبان رشته بیوفیزیک باید به 80 سوال در 150 دقیقه پاسخ دهند.

توکلی با اشاره به پاسخگویی به 45 سوال کلیه رشته‌های گروه آزمایشی فنی مهندسی در 150 دقیقه، گفت: داوطلبان کلیه رشته‌های گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی باید به 45 سوال در 120 دقیقه پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه داوطلبان کلیه رشته‌های گروه آزمایشی هنر باید به 75 سوال در 90 دقیقه پاسخ دهند، اظهارکرد: همچنین مدت زمان پاسخگویی به 75 سوال رشته‌های آمار زیستی و فیزیک پزشکی گروه آزمایشی علوم پزشکی 120 دقیقه است.

وی افزود: داوطلبان رشته‌های آموزش بهداشت،‌ انگل شناسی پزشکی، ایمنی‌شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی، بهداشت حرفه‌ای‌، بهداشت محیط، بیوشیمی بالینی،‌ پرستاری، زیست‌فناوری پزشکی، ژنیتیک پزشکی، علوم تشریحی، فیزیوتراپی، فیزیولوژی، قارچ‌شناسی پزشکی، ویروس‌شناسی پزشکی و هماتولوژی آزمایشگاهی و بانک خون باید به 100 سوال در 120 دقیقه پاسخ دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پاسخگویی به 90 سوال کلیه رشته‌های گروه آزمایشی دامپزشکی در 120 دقیقه، گفت: داوطلبان رشته‌های گروه آزمایشی تربیت بدنی باید به 80 سوال در 120 دقیقه پاسخ دهند.

شخصی‌سازی کلیه دفترچه‌های سوال آزمون

وی با تاکید بر شخصی سازی کلیه دفترچه‌های سوال آزمون دکتری، خاطرنشان کرد: شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد دفترچه آزمون وی درج شده است و این دفترچه‌ها دارای تنوع بوده و به تناسب در انواع A,B,C,D و یا E،F تقسیم می‌شوند.

توکلی افزود: با توجه به اینکه به داوطلبان در ابتدای جلسه آزمون نوبت صبح، یک برگ، فرم نظرخواهی داده می‌شود، بنابراین داوطلبان باید پس از دریافت فرم و درج شماره داوطلبی خود در محل مخصوص به صورت دقیق و خوانا، نسبت به پاسخگویی به سوالات آن در هر فرم و در مدت 10 دقیقه پاسخ دهند، البته داوطلبان توجه داشته باشند که این نظرات هیچگونه تأثیری در نتایج آزمون آنان ندارد.

جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92

منبع : ایسنا

تهیه و تنظیم : همیشه آنلاین


..:: مطالب سایت را در کانال تخصصی تلگرام ما دنبال نمایید ::..

برای اطلاع از خبرها و نکات مهم قبولی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر می توانید از طریق عضویت در ربات و کانال تلگرام همیشه آنلاین به خبرها در گوشی خود دسترسی سریع داشته باشید

آدرس ربات : https://telegram.me/hamisheonline_bot

آدرس کانال : https://telegram.me/payamnur

پشتیبانی و مشاوره از طریق تلگرام

جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92 جزئیات دفترچه دکتری,نمره منفی آزمون,سوالات زبان,دفترچه سوالات,تعداد دفترچه های دکتری,آزمون زبان دکتری,زبان نمره منفی,اخبار دکتری جزئیات دفترچه سوالات آزمون دکتری 92 شخصی‌سازی دفترچه‌ سوالات سومین آزمون دکتری تعداد دفترچه‌های سوالات آزمون دکتری آزمون زبان دکتری نمره منفی ندارد

ارسال مطلب به : ياهو مسنجر بالاترين فيس بوک دنباله فريندفيد ارسال ايميلکلوب تويتر


مجموعه های تخصصی گروه همیشه آنلاین
All Arshad 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر نرم افزار
بسته کامل جزوات کارشناسی ارشد فراگیر کامپیوتر
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
40b7398e modiriat ejrayi 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت اجرایی
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
d209e830 Modiriat Bazargani 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت بازرگانی
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
ba24ec2d Modiriat MBA 120x120 مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت mba ام بی ای
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت MBA ام بی ای
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی فناوری اطلاعات
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مهندسی معماری
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
مجموعه جزوات کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت دولتی
1 لوح فشرده
۶۰,۰۰۰ تومان
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد فراگیر تمام رشته ها
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۲۰۰۰ تومان
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
سوالات ترمی کارشناسی ارشد پیام نور
فایل پی دی اف
هر دفترچه ۵۰۰ تومان
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
نرم افزار تندخوانی تقویت حافظه تاتات نسخه پیشرفته
1 لوح فشرده
۳۶۰۰۰۰ تومان

برای اینکه بتوانید از آخرین مطالب ( دانلود سوالات و مقالات و خبرهای پیام نور ) مطلع گردید با وارد کردن ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

آدرس ایمیل خود را وارد نماییدتوجه داشته باشید که پس از ثبت ایمیلتان یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی جهت تکمیل ثبت نام شما در خبر نامه به ایمیل شما ارسال میگردد که باید بروی لینک ارسالی کلیک نمایید تا فرآیند ثبت نام شما در خبر نامه تکمیل گردد

نظرات بسته میباشد.
     آخرین بروزرسانی : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
CLOSE
CLOSE